Koruyan Teknolojileri

Koruyan Teknolojileri

Koruyan : Selüloz Bazlı Malzemelere Yüksek Mukavemet, Yanmazlık, Nem Almazlık ve Ses İzolasyonu Kazandıran Moleküler Mühendislik Teknolojileri

Era Doğa Koruma Bilimleri firması, Koruyan Teknolojileriyle selüloz bazlı plakalara alev almazlık, yanmazlık, nem almazlık, su iticilik, ses geçirmezlik ve sağlamlık özellikleri kazandırarak, onları, otomotiv, ulaşım, havacılık, inşaat, mobilya sektörlerinde kullanılmak üzere, kamu ve özel, tüm endüstri alanlarına ürün üreten işletme, tesis, fabrika, kurum ve kuruluşlara kompozit hammadde veya kompozit ara mamül olarak verebilmektedir.

Uyguladığımız mukavemet kazandırma yöntemi kaplama bazlı değildir. Koruyan moleküler mühendislik teknolojileri, malzemelerin moleküler yapısını koruyarak, malzemenin hem yüzeyindeki hem de derinliğine iç yapısındaki karbon atomlarını kapsüle ederek, karbonun hidrojen ve oksijen ile muhtemel ısıl bağlarını kopararak, yanmazlık ve alev almazlık sağlarken, hidrojen bağlarını güçlendirmekte ve hidrojen atomlarına reaksiyoner kutup kazandırarak malzemenin dayanıklılığını arttırıp, nem partiküllerine, havaya, su moleküllerine ve hidrojen atomlarına karşı, manyetik alan iticiliği kazandırmaktadır. Selüloz tabanlı karton bio-paletlere, ahşaplara veya mineral bazlı doğal mermerlere alev almazlık, su geçirmezlik ve sağlamlık özellikleri, malzemenin iç yapısına nüfuz edilerek ve aynı zamanda malzemenin içinde bulunan mevcut su moleküllerini ve nemi de aktifleştirmesi sayesinde, tüm moleküler yapılara uygulanmaktadır. Kazandırılan özellikler kalıcı ve süresizdir. Ahşap ve mermer dışında demir ve alüminyum gibi metallere de yüksek mukavemet kazandırılabilmektedir.

Güçlendirilmiş malzemelere radyasyondan koruma ve elektrik yalıtkanlığı özelliklerini de ekleyebilmek ve hidrojen atomlarının statik alan iticiliğini çeşitlendirerek mukavemeti daha da arttırabilmek amacıyla çalışmalarımıza devam etmekteyiz.


İletişime Geçin